SEO) search engine optimization)

seo

بهینه سازی موتورهای جستجو

برای هر کسب و کاری داشتن یک وب سایت برای معرفی خدمات خود ضروری است ولی در ده اخیر نه تنها وبسایت یکی از وسایل برای معرفی خدمات بوده بلکه به لطف موتور های جستجو گر و خزنده های باعث افزایش فروش از طریق سئو می گردد.

سئو به  معنی ویرایش text و محتویات وب‌سایت با هدف  و منظور افزایش و بالا بردن اعتبار و رتبه وب سایت در فضای مجازی و موتور های جستجوگر مانند گوگل است. اگر دقت کرده باشیم خود شما در جستجوهای خود شاید هیچ گاه صفحه های دوم یا سوم را نگاه هم نکرده باشید از این رو قرار گرفتن در صفحه اول نتایج و بعد از آن در رتبه های بالایی نتایج جستجو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . طبق آمار رسمی گوگل بیش از 89 درصد کلیک ها مربوط به صفحه اول سرچ می باشد.  در صورتی که بتوانید بهترین رتبه را در نتایج موتورهای جستجوگر کسب کنید شاهد این هستید که تا فروش بیشتری را کسب و کار خود مشاهده کرده اید.  در نتیجه وقتی کاربران یا مشتریان  عبارات مرتبط با کسب و کار شما را جستجو می کند ، باید وب سایت شما را در صفحه اول نتایج پیدا کنند و اگر وجد داشته باشد  حتما به سایت شما سر خواهند زد. این یعنی بالا رفتن ترافیک وب‌سایت شما افزایش خواهد یافت و نتیجه این کار معادل است با  درآمد بیشترو رونق کسب و کار  شما . ما بر این باور هستیم  که تبلیغات هدفمند هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است بهینه‌سازی وب‌سایت یکی از بهترین نوع تبلیغات هدفمند ممکن برای کسب و کار در هر نوع صنفی و شغلی محسوب می شود

یکی از ساده ترین روش های بالابردن سئو تولید محتوای جدید است در واقع گوگل وبسایت هایی را که کپی برداری نمی کنند را بسیار دوست دارد و به سایت هایی که آموزش و محتوای جدید قرار میدهند به شدت علاقمند است.

برخی از مهمترین تکنیک های سئو : تولید محتوا :

بهینه سازی و بهبود سرعت لود

کم بودن حجم صفحات سایت و استفاده از کد های مختصر شده در هر صفحه به بالا رفتن سرعت لود سایت و در نتیجه بهبود و بالابردن سئو سایت به شدت کمک میکند.

استفاده از تگ ها و متا تگ ها به شدت مهم است و ما باید بدانیم تگ های متا یا تگ های دیگر را در چه قسمتی از کد های وبسایت استفاده کنیم که باعث بالا رفتن سئو وبسایت ما شود . برچسبها کلماتی هستند که با متن و محتوای شما ارتباط دارند و میتوان گفت پرکاربردترین کلمات و یا نیمه عبارات در متن سایت را شامل خواهند شد که برای بهبود وضعیت سئو در سایت، اولین گزینه به شمار میرود و باید با وسواس و دقت باالیی انتخاب شود. موضوع وبسایت شما هرچه که باشد، بدون تردید نمیتوانید شاخههای بسیار زیاد و جزئی برای سایت خود ایجاد نمایید.
به عنوان مثال در یک وبسایت تفریحی شاخه اصلی “عکس” نهایتاً میتواند دارای چند زیرشاخه عکس طبیعت، خودرو، بازیگر و غیره باشد. شما نمیتوانید بر روی دستهبندیهای سایت خود بسیار ریز و جزئی شوید. تصور کنید اگر یکی از کاربران سایت به دنبال تصاویر خودروهای یک برند خاص یا تصاویر یک هنرمند خاص باشد، در اینجا برچسب )مشابه دسته بندی سطح دوم به باال( به کار میآید. زمانی که تصاویر خودروهای جدید یک برند خاص، برچسب “عکس خودروی بنز” را داشته باشند، بازدیدکنندگان سایت میتوانند بهآسانی بر روی این برچسب کلیک کرده و تمام پستهای مرتبط با این برچسب را ببینند. همچنین این برچسب همانند یک شاخه نزد موتورهای جستجوگر محبوب است. اگر شخصی همین عبارت برچسب را جستجو نماید، لینک این برچسب از سایت به آن کاربر نشان داده خواهد شد و ورودی قابلتوجهی دریافت خواهید کرد.

برچسب گذاری

برچسب گذاری سمت کاربر

استفاده از بهترین URL

استفاده از ادرس دهی متناسب به متن و همچنین استفاده از ریدایرکت ها در انتقال صفحات یکی از شیوه های سئو میباشد .

مقالاتی که ما تهیه میکنیم باید حداقل دارای 300 کلمه و حداکثر 1200 کلمه باشد .

تحلیل آمار از گوگل وب مستر

برچسب گذاری کاربر و انتخاب درست دسته بندی ها در بهبود سئو نقش دارد.

یکی از مهمترین ابزار های سئو استفاده از گوگل وب مستر برای مشاهده رفتار و انالیز کاربران می باشد. برخی از مزایای این سرویس از دسترسی گوگل به محتوای سایت و صفحات مطمئن شویم محتوای جدید بر روی سایت را به گوگل معرفی کنیم و آن را از صفحات حذفشده سایت مطلع نماییم. پس از تولید محتوا و انتشار مقالات، جایگاه محتوا را در نتایج گوگل و میزان جذب بازدیدکننده تحت نظر بگیریم . از بروز مشکلات احتمالی که موجب از دست رفتن جایگاه در نتایج گوگل میشود جلوگیری کنیم . همچنین گوگل وب مستر کمک میکند تا بدانیم موتور جستجو و کاربران چگونه به سایت دسترسی دارند. سایت با چه کلمات یا عباراتی در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده میشود. چه کلماتی بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب میکنند. آیا اطلاعات تماس، قیمت محصولات و اخبار و مقالات برای گوگل قابلدرک بوده و در نتایج جستجو مشخص هستند. چه سایتهایی به سایت هدف لینک ارجاع دادهاند . آیا سایت استانداردهای بهینه سازی برای موبایل را رعایت کرده است.

استفاده از عکس در متن

استفاده از عکس با خلصت ALT  یکی از مهمترین شیوه ها برای بالابردن سئو به صورت اصولی می باشد.

تبلیغات بنری، شامل انواع تبلیغات تصویری، پویانمایی و چندرسانهای هستند که در ستونهای کناری یا باالیی وبسایتها نمایش داده میشوند. این روش از قدیمیترین روشهای تبلیغات اینترنتی
محسوب میشود. در صورت نمایش در جایگاههای مناسب در سایتهای پربازدید میتواند برای برندینگ کمپانیهای بزرگ بسیار مؤثر باشد.